Poznaj Chimney'e

Codziennie nasze Chimney’e wypiekamy w wielu wersjach. Są to wersje 'soute’, kompozycje z mlecznymi i owocowymi kremami a nawet ciacha z lodami i wyszukanymi dodatkami. Tutaj przybliżymy Ci różnicę między nimi, abyś mógł wybrać swój ulubiony typ Chimney’a. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak powstaje Chimney Cake od podstaw zajrzyj tutaj: Jak Powstaje Chimney?

Chimney Cake Classic

To nasze klasyczne, najbardziej tradycyjne ciacha. Prosto po wyjęciu z rozgrzanego pieca posypywane są jedną z trzech naturalnych mieszanek cukru i wyselekcjonowanych przypraw.

Wszystkie mieszanki są starannie przygotowywane według niezmiennej od lat receptury, z najwyższej jakości składników. Znajdziemy tutaj selekcjonowane odmiany cynamonu czy burbouńską wanilię. Tak przygotowana mieszanka, leżakuje i dojrzewa przez dłuuugi czas na półkach Chimney Cake Bakery zanim stanie się częścią klasycznego Chimney’a.

Znajdziemy tutaj takie wersję jak: Chimney Cake Cynamon, Wanilia czy Kokos.

Ciacha są 'puste w środku’, nie dodajemy do nich kremu. Cieszą się sporą popularnością wśród osób zaczynających swoją kulinarną przygodę z Chimney’ami oraz tymi, którzy chcą skosztować wersji 'lżejszych’, mniej słodkich.

Chimney Cake Premium

To Chimney Cake, który po wyjęciu z pieca i lekkim przestygnięciu, smarujemy 'od środka’ kremem. Niektóre z ciach składają się z kremu oraz np. siekanych orzechów laskowych czy migdałów. Inne zaś, zawierają tylko krem, jak np. Masło Orzechowe czy Powidło Śliwkowe.

Znajdziemy tutaj kilkanaście, starannie opracowanych kompozycji smakowych. Możemy wybierać między baaardzo słodkimi kompozycjami, a takimi, które przypadną do gustu wielbicielom mniej słodkich wypieków.

Tu tutaj spotkamy takie bestsellery jak Chimney Cake Nutella Orzech Laskowy czy Biała Czekolada Pistacja.

Przypominamy, że ciacha z kremem, nie mogą być serwowane bardzo gorące. Zawsze musimy przynajmniej chwilkę odczekać zanim nałożymy kremy i dodatki.

Chimney Cones

Chimney Cones! Te ciacha różnią się kształtem od pozostałych dwóch kategorii. Rożek, w którym umieszczamy dodatki oraz lody, wykonujemy z tego samego ciasta co wszystkie nasze Chimney’e. Po tym jak już ostygnie, smarujemy go kremem, wypełniamy dodatkami i zwieńczamy całą kompozycję lodami śmietankowymi.

To tutaj znajdziemy kultowe pozycje, takie jak, Chimney Cone Nutella Brownie Dream czy Peanut Butter.

W okresie wiosenno letnim, w tej kategorii znajdziemy sporo orzeźwiających nowości. Warto zaglądać na nasze kanały social media, aby nie przegapić limitowanych smaków Chimney Cone.

Nasze Chimney Cones w 2016 roku były bohaterem, krótkiego materiału filmowego, przygotowanego przez Insider Food, który po publikacji w internecie uzyskał ponad 50 milionów wyświetleń.

Sprawdź nasze menu i wybierz swojego ulubionego Chimney’a