W POSZUKIWANIU IDEALNEGO SMAKU

Czerwiec 2014. Zakochaliśmy się w kształcie ciastek podawanych na Węgrzech, a później w Słowacji czy Czechach. Już wtedy wiedzieliśmy, że w najbliższym czasie wprowadzimy je do Krakowa. Zaczęliśmy eksperymentować, chcąc znaleźć recepturę, która odpowiadałaby naszym wysoko postawionym oczekiwaniom. Zasada była prosta – tylko naturalne składniki i chęć stworzenia słodkiej przekąski godnej Miasta Królów Polski.

32 próba była tym czego szukaliśmy. Ciastka Chimney Cake Bakery wypełniły cały nasz jadłospis, od porannego śniadania do późno nocnej kolacji. Musieliśmy być pewni, że to co robimy jest na prawdę dobre. W październiku po raz pierwszy można było poczuć zapach świeżowypiekanych Chimney Cake’ów z małej zielonej budki przy Krakowskich Plantach.

 

Pierwsze ciastko jest tak samo ważne jak to z numerem 10 000.

9 miesięcy – właśnie tyle zajęło opracowywanie technologi, która umożliwiałaby zachowanie 100% jakości w każdym, dosłownie każdym, ciastku. Tutaj nie było kompromisów. Nasz Chimney Cake w każdym punkcie, o każdej godzinie i każdej porze roku musi być idealny. Mieć dopracowany kształt, odpowiednią ilość dodatków, być puszysty i chrupki jednocześnie.

Gdy testy dobiegły końca, wiedzieliśmy, że jesteśmy gotowi aby dostarczać nasze ciacha w więcej niż jednym punkcie. W tym wypadku cierpliwość i dążenie do przesadnej perfekcji było jedynym słusznym kierunkiem rozwoju Chimney Cake Bakery, które towarzyszy nam do dziś.

 

ŚWIEŻOŚĆ TO PODSTAWA

Każde ciastko powstaje kilka chwil przed zamówieniem i to gwarantuje jego świeżość. Nie używamy konserwantów, dlatego zawsze doradzamy jego spożycie maksymalnie do 24 godzin od wypieku.3

 

CAŁY ŚWIAT W TWOICH RĘKACH

Wbew pozorom na jedno ciastko Chimney Cake składają się produkty z wielu regionów Świata. Produkty nieprzetworzone trafiają do nas bezpośrednio od lokalnych dostawców.

Kremy oraz covery (czyli to czym posypujemy nasze ciacha) mają do pokonania znacznie dłuższą drogę. Wanilia pochodzi z wyselekcjonowanej Vanilii Bourbon i przylatuje do nas prosto z Madagaskaru. Cynamon i Kokos ma ściśle określone cechy, które musi spełniać, żeby móc stać się częścią Chimney’a.

Kremy są to kultowe produkty, charakterystyczne dla konkretnego regionu. Masło orzechowe to region Pensylwanii, gdzie według naszych kubków smakowych – robią to najlepiej. Belgijskie ciasteczka to wynik tradycyjnego Belgijskiego kremu Speculoos. Lemon Curd, nastomiast musiał pojawić się po tym, jak skosztowalismy go na Londyńskim deptaku. Każdy krem ma swoją historię i z tego jesteśmy dumni!

 

BARDZIEJ SŁODKO, CZY KLASYCZNIE?

Przygotowujemy nasze Chimney Cake w dwóch wersjach: Chimney Cake Classic™ i Chimney Cake Premium™. Classic to ciastka otulone jednym z trzech tradycyjnych smaków. Premium, dodatkowo od środka wysmarowane są wybranym kremem. Którą wersję wybierzesz dla siebie?

Stay with Chimney Cake Bakery, cuz life is too short to eat bad cakes.